KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12178553
nr 1217 8553
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, 18/60, Löst blad, Signerad, bladets mått: 50x65 ca
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 19 november 2018
kl 20:40:15
16/11 20:12:10
700 kr
19/11 20:20:02
James Coignard
Läs mer om James Coignard